Książki i poradniki

Patchwork i Quilt Od Podstaw

54,90
szt.
Kup
Kod produktu:
PiQOP

Książka "Patchwork i Quilt Od Podstaw" ma 184 strony, czyli tyle, ile dwie typowe książki craftingowe. Ze względu na podwójną objętość jest zszywana, i klejona, więc nie ma szans, by rozleciała się w ręku, jak niektóre wydawane obecnie publikacje. Wydana jest na bardzo dobrej jakości papierze, dzięki czemu, wszystkie fotografie oraz opisy są bardzo czytelne oraz precyzyjne.

 

Książka podzielona jest na cztery części:

 

I Autorka opisuje tutaj wszystko to, co przydatne jest w trakcie powstawania quiltów. Po kolei i szczegółowo wyjaśnia „jak to się robi”. Maszyna ci pętelkuje? Zapraszam na str. 14-15, gdzie punkt po punkcie (konkretnie jest tych punktów siedem), wyjaśnia, co może być tego przyczyną i jak sobie poradzić. Nie lubisz prasować? Na str. 30-35 wyjaśnia, dlaczego jest to konieczne nie tylko dla dobra tkaniny, ale też Twoich kolejnych poczynań przy powstaniu patchworku.

II Lekcja geometrii, czyli punkt po punkcie, a raczej figura geometryczna po figurze, opisane jest zszywanie pasków, kwadratów, trójkątów (7 sposobów), sześciokątów (w tym 2 rewelacyjne metody na maszynie), kół, ćwiartek, crazy. W tej części znajdzie się też English Paper Piecing (wyjątkowo, bo całość poświęcona jest szyciu maszynowemu) i Foundation Paper Piecing. Jednym słowem: sprawdzone i skrótowe sposoby na zszywanie łatek różnych kształtów: szybko, łatwo i przyjemnie.

III Pikowanie bez stresu. Przede wszystkim osiem stron poświęconych jest "kanapkowaniu", bo to podstawa bezstresowego pikowania. Napisane jest również o pikowaniu prostym (w szwie, obok szwu i po linii), według szablonu, a także oczywiście z wolnej ręki. Opisane są również rozterki przy wybieraniu wzoru i różne możliwości. Końcowe osiem stron poświęcone zostały na cztery wersje modnej ostatnimi laty metody Quilt as you go.

IV Ostatnia część opisuję różne sposoby wykańczania - konkretnie jest ich 11 - również quiltów o nietypowych kształtach. Pokazanych jest też osiem dodatkowych propozycjo-możliwości. Na koniec autorka podaje kilka podstawowych informacji na temat dbania o quilty i ich przechowywania.

 

Patronem honorowym książki jest Stowarzyszenie Polskiego Patchworku.

 

Kilka słów o autorce książki:

 

Marzena Krzewicka, z wykształcenia archeolog śródziemnomorski, z zawodu dziennikarka, z zamiłowania quilterka, która lubi poznawać coraz to nowe techniki, farbować i malować na tkaninach, prowadzić warsztaty z powyższych dziedzin i szyć, szyć szyć...

Paczkomat InPost
Wstecz